Vermut

O nás

Vinařství Káfuněk bylo založeno v roce 2008, ale jeho idea sahá hlouběji do minulosti. Již před studiem vysoké školy v oboru vinařství a vinohradnictví byl Tomáš Káfuněk velkým obdivovatelem vína a všeho s ním spojeného. I přes nesnadné začátky v kraji bez vinařské entity jsme ušli dlouhou cestu a za pár let se z obdivovatele vína stal uznávaný vinař a vinohradník.

Za krátkou dobu své působnosti, bylo vinařstvím uspořádáno několik  výstav vín, které se těšily značné oblibě. Na velkém počtu dalších výstav se předvedla nemalá skupina vzorků vín ze sortimentu Vinařství Káfuněk, která získala řadu ocenění.

V dnešní době funguje Vinařství Káfuněk ve zmodernizovaném sklepě ve Velkých Bílovicích. Sklep byl vybudován jak pro technické účely vinařství - výroby vína a jeho následné zpracování a uchovávání, tak pro degustace vín, pořádání oslav, ochutnávek a ukázky výroby vína pro jeho obdivovatele.

Produkce vína pochází z vinohradů, které se nachází v obcích Rakvice a Moravský Žižkov. Na vinohradech jsou pěstovány odrůdy Tramín červený, Zweigeltrebe, Rulandské šedé, Veltlínské zelené a Blauburger. Hrozny dalších zajímavých odrůd nakupujeme od prověřených pěstitelů z Moravy. 
Hrozny jsou poté zpracovávány ověřenými postupy, kterými jsou vyrobena vína vynikající chuti a kvality.

Vinařství Káfuněk v současné době hospodaří na 1,5 ha vlastních vinohradů. Roční produkce vinařství je asi 10 000 lahví vína. Z tichých vín patří mezi speciality cuvé Rakvická horka, která je ojedinělá kombinací odrůd a stářím vinohradu přes 90 let. Samostatnou výrobu vinařství  tvoří  bílý a červený Aggere vermut vyrobený podle 150 let staré rodinné receptury, který najdete na www.vermut.cz.

Vinařství Káfuněk se těší na vaši návštěvu při posezení u dobrého vína.

Vermut

Frankovka 2008 Barrique

vítěz odrůdy (výstava vín Hradek u Znojma)

Vermut

Svatovavřinecké 2011

nejlépe hodnocená vína (výstava vín Horní Dunajovice)

Vermut

Svatovavřinecké 2011

bronzová medaile (výstava vín Velké Bílovice)

Vermut

Svatovavřinecké 2011

vítěz odrůdy (výstava vín Blučina)

Vermut

Ryzlink vlašský 2011

oceněno 18,7 body (výstava vín Blučina)